REGERINGSPERIODE VAN KONING LEOPOLD III

17-23 februari 1934 - 16 juli 1951

 

Ministerie G. THEUNIS (II)  (20 nov. 1934 - 19 maart 1935)  (Kath.-Lib.)

E.M.-Z.Pf.: G. THEUNIS (K)

Buit. Z.: P. HYMANS (L)

Bin. Z.: H. PIERLOT (K)

Op. Ond.: J. HIERNAUX (L)

Justitie: F. BOVESSE (L)

FinanciŽn: C. GUTT (Techn.)

Landb.: F. VAN CAUWELAERT (K); sedert 14 jan. 1935 a.i. H. PIERLOT (K); sedert 13 maart 1935: A. DE SCHRIJVER (K)

Op. Werken: F. VAN CAUWELAERT (K); sedert 14 jan. 1933, a.i. Ph. VAN ISACKER (CD) en definitief  sedert 13 maart 1935.

Arb. en Soc. Voorz.: E. RUBBENS (CD)

Econ. Z.: Ph. VAN ISACKER (CD)

Vervoer en P.T.T.: Ch. du BUS de WARNAFFE (K)

Landsv.: A. DEV»ZE (L)

KoloniŽn: P. CHARLES (Techn.)

Z. Pf.: E. FRANCQUI (Techn.)

 

Ministerie P. van ZEELAND (I)  (25 maart 1935 - 26 mei 1936)  (Kath.-Lib.-Soc.)

E.M. en Buit. Z.: P. van ZEELAND (K)

Bin. Z.: Ch. du BUS de WARNAFFE (K)

Op. Ond.: F. BOVESSE (L)

Justitie: E. SOUDAN (S)

FinanciŽn: M. G…RARD (L)

Landb.: A. DE SCHRIJVER (K)

Op. Werken - Opslorping Werkloosheid: H. DE MAN (S)

Arb., Soc.Voorz.: A. DELATTRE (S)

Econ. Z.: Ph. VAN ISACKER (CD)

Vervoer en P.T.T.: P.-H. SPAAK (S)

Landsv.: A. DEV»ZE (L)

KoloniŽn: E. RUBBENS (CD)

Z. Pf.: P. POULLET (K), P. HYMANS (L), E. VANDERVELDE (S)

 

Ministerie P. van ZEELAND (II)  (13 juni 1936 - 25 okt. 1937)  (Kath.-Lib.-Soc.)

E.M.-Z. Pf.: P. van ZEELAND (K)

Buit. Z.: P.H. SPAAK (S)

Bin. Z.: A. DE SCHRIJVER (K)

Op. Ond.: J. HOSTE (L)

Justitie: F. BOVESSE (L); sedert 14 april 1937, a.i. H. PIERLOT (K); sedert 20 april 1937: de LAVELEYE (L); sedert 13 juli 1937: MAISTRIAU (L)

FinanciŽn: H. DE MAN (S)

Landb.: H. PIERLOT (K)

Op. Werken - Opsl. Werkl.: J. MERLOT (S)

Arb., Soc. Voorz.: A. DELATTRE (S)

Vervoer: M.H. JASPAR (L)

Econ. Z.: Ph. VAN ISACKER (CD)

P.T.T.: D. BOUCHERY (S)

Landsv.: Lt. Gen. DENIS

KoloniŽn: E. RUBBENS (CD)

Op. Gez.: E. VANDERVELDE (S); sedert 28 jan. 1937: A. WAUTERS (S)

 

Ministerie P.-E. JANSON  (23 nov. 1937 - 13 mei 1938)  (Kath.-Lib.-Soc.)

E.M.-Z. Pf.: P.-E. JANSON (L)

Buit. Z.: P.H. SPAAK (S)

Bin. Z.: O. DIERCKX (L)

Justitie: Ch. du BUS de WARNAFFE (K)

FinanciŽn: H. DE MAN (S); sedert 12 maart 1938: SOUDAN (S)

Landb.: H. PIERLOT (K)

Op. Werken: J. MERLOT (S)

Arb., Soc. Voorz.: A. DELATTRE (S)

Econ. Z., Midd.: Ph. VAN ISACKER; sedert 2 febr. 1938 P. DE SMET (CD)

Op. Ond.: J. HOSTE (L)

Vervoer: H. MARCK (CD)

P.T.T.: D. BOUCHERY (S)

Landsv.: Lt. Gen. DENIS

KoloniŽn: E. RUBBENS (CD)  (+ 27 april 1938)

Op. Gez.: A. WAUTERS (S)

 

Ministerie P.H. SPAAK  (15 mei 1938 - 9 febr. 1939)  (Kath.-Lib.-Soc.)

E.M. en Buit. Z.: P.H. SPAAK (S); sedert 21 jan. 1939: Buit. Z. aan P.-E. JANSON (L)

Bin. Z., Op. Gez.: J. MERLOT (S)

Op. Ond.: O. DIERCKX (L)

Justitie: J. PHOLIEN (K); sedert 21 jan. 1939: E. VAN DIEVOET (K)

FinanciŽn: M.-L. G…RARD (L); sedert 6 dec. 1938: A.E. JANSSEN (K)

Op. Werk.-Opsl. Werkl.: A. BALTHAZAR (S)

Arb., Soc. Voorz.: A. DELATTRE (S)

Landb., Econ. en Midd.: P. HEYMANS (CD); sedert 21 jan. 1939: Econ. Z. aan BARNICH en Landbouw aan d'ASPREMONT LYNDEN (K)

Vervoer, P.T.T. en N.I.R.: H. MARCK (CD)

Landsv.: Lt. Gen. DENIS

KoloniŽn: A. de VLEESCHAUWER (K)

Op. Gez.: A. WAUTERS (S); sedert 6 dec. 1938: JENISSEN (L); sedert 21 jan. 1939: EECKELERS (S)

 

Ministerie H. PIERLOT (I)  (21 febr. 1939 - 27 febr. 1939)  (Kath.-Soc.)

E.M. en Landb.: H. PIERLOT (K)

Buit. Z.: E. SOUDAN (S)

Bin. Z.: EECKELERS (S)

Op. Ond.: E. BLANQUAERT (Techn.)

Justitie: A. DE SCHRIJVER (K)

FinanciŽn: C. GUTT (Techn.)

Op. Werk. en Vervoer: H. MARCK (CD)

Arb., Soc. Voorz.: A. WAUTERS (S)

Econ. Z. en Midd.: RICHARD (Techn.)

Landsv.: Lt. Gen. DENIS

KoloniŽn: HEENEN (Techn.)

 

Ministerie H. PIERLOT (II)  (18 april 1939 - 3 sept. 1939)  (Kath.-Lib.)

E.M. en Buit. Z.: H. PIERLOT (K)

Bin. Z.: A. DEV»ZE (L)

Op. Ond.: DUESBERG (Techn.)

Justitie: P.-E. JANSON (L)

FinanciŽn: C. GUTT (Techn.)

Landb.: Ch. d'ASPREMONT LYNDEN (K)

Op. Werk. en Opsl. Werkl.: A. VANDERPOORTEN (L)

Arb., Soc. Voorz.: DELFOSSE (CD)

Econ. Z. en Midd.: G. SAP (CD)

Vervoer, P.T.T., N.I.R.: H. MARCK (CD)

Landsv.: Lt. Gen. DENIS

KoloniŽn: A. de VLEESCHAUWER (K)

Op. Gez.: M.-H. JASPAR (L)

 

Ministerie H. PIERLOT (III)  (3 sept. 1939 - 10 mei 1940)  (Kath.-Lib.-Soc.)

E.M.-Z. Pf.: H. PIERLOT (K)

Vice-E.M. Z. Pf.: H. DE MAN (S) tot 5 jan. 1940.

Buit. Z.: P.-H. SPAAK (S)

Bin. Z.: A. DEV»ZE (L); sedert 5 jan. 1940: A. VANDERPOORTEN (L)

Op. Ond.: DUESBERG (Techn.); sedert 5 jan. 1940: E. SOUDAN (S)

Justitie: E. SOUDAN (S); sedert 5 jan. 1940: P.-E. JANSON (L)

FinanciŽn: C. GUTT (Techn.)

Landb.: Ch. d'ASPREMONT LYNDEN (K)

Op. Werk.: A. VANDERPOORTEN (L); sedert 5 jan. 1940 L. MATAGNE (L)

Arb., Soc. Voorz.: A. BALTHAZAR (S)

Econ. Z. en Midd.: G. SAP (CD); sedert 24 maart 1940 A. DE SCHRIJVER (K)

Vervoer, P.T.T., N.I.R.: H. MARCK (CD); sedert 5 jan. 1940: DELFOSSE.

Ravitaillering en Opsl. Werkl.: DELFOSSE (CD) tot 5 jan. 1940.

KoloniŽn: A. de VLEESCHAUWER (K)

Op. Gez.: M.-H. JASPAR (L)

Nat. Voorlichting: A. WAUTERS (S) tot 5 jan. 1940.

Z. Pf.: P.-E. JANSON tot 5 jan. 1940.

 

Ministerie H. PIERLOT te LONDEN  (1940 - 1944)  (Kath.-Lib.-Soc.)

E.M. + Op. Ond. + Landsv.: H. PIERLOT (K) sedert 31 okt. 1940.

Buit. Z. + Informatie en Propaganda: P.H. SPAAK (S) sedert 31 okt. 1940.

Bin. Z. + Landb.: A. DE SCHRIJVER (K) sedert 6 april 1943

FinanciŽn + Econ. Z.: C. GUTT (Techn.) sedert 31 okt. 1940.

KoloniŽn + Justitie: A. de VLEESCHAUWER (K) sedert 31 okt. 1940.

Justitie + Voorlichting: DELFOSSE (CD) sedert oktober 1942.

Op. Werken + Verkeer: A. BALTHASAR (S) sedert 6 april 1943.

Z. Pf.: Lt. Gen. DENIS, P.-E. JANSON (L), L. MATAGNE (L), E. SOUDAN (S), A. VANDERPOORTEN (L), Ch. d'ASPREMONT LYNDEN (K)

Staatssecretarissen te Londen: J. HOSTE (L), H. ROLIN (S), BONDAS (S), RICHARD (Techn.), JOASSART, TSCHOFFEN (CD), Staatsraad.

 

Na-Oorlogs Ministerie H. PIERLOT  (27 sept. 1944 - 7 febr. 1945)  (Kath.-Lib.-Soc.-Com.)

E.M.-Z. Pf.: H. PIERLOT (K)

Buit. Z.: P.H. SPAAK (S)

Bin. Z.: E. RONSE (K)

Op. Ond.: V. DE LAVELEYE (L)

Justitie: M. VERBAET (K)

FinanciŽn: C. GUTT (Techn.)

Landb.: H. de la BARRE d'ERQUELINNES (K)

Op. Wer.: H. VOS (S)

Arb., Soc. Voorz.: A. VAN ACKER (S)

Econ. Z. + Midd.: J. DELRUELLE (L)

Vervoer, P.T.T., N.I.R.: E. RONGVAUX (S)

Landsv.: F. DEMETS (L)

KoloniŽn: A. de VLEESCHAUWER (K)

Op. Gez.: A. MARTEAUX (Com); sedert 16 nov. 1944: E. RONSE (K); sedert 12 dec. 1944: A. VAN ACKER (S)

Ravit.: L. DELSINNE (S)

Z. Pf.: Ch. DE VISSCHER (K); R. DISPY (Com) tot 16 nov. 1944, F. DEMANY (Com) tot 16 nov. 1944, A. DE SCHRIJVER (K), P. KRONACKER (L) sedert 12 dec. 1944.

 

Ministerie A. VAN ACKER (I)  (12 febr. 1945 - 2 aug. 1945)  (Kath.-Lib.-Soc.-Com.)

E.M. + Kolenmijnen: A. VAN ACKER (S)

Buit. Z.: P.H. SPAAK (S)

Bin. Z.: A. VAN GLABBEKE (L)

Op. Ond.: A. BUISSERET (L)

Justitie: Ch. du BUS de WARNAFFE (K)

FinanciŽn: G. EYSKENS (K)

Landb.: L. DELVAUX (K)

Op. Wer.: H. VOS (S)

Arb., Soc. Voorz.: L. TROCLET (S)

Econ. Z.: A. DE SMAELE (Techn.)

Verkeersw.: E. RONGVAUX (S)

Landsv.: L. MUNDELEER (L)

KoloniŽn: E. DE BRUYNE (K)

Op. Gez.: A. MARTEAUX (Com.)

Nat. Inform.: E. RONSE (K)

Ravit.: E. LALMAND (Com.)

Oorlogsslachtoffers: H. PAUWELS (K)

Z. Pf.: P. KRONACKER (L)

 

Ministerie A. VAN ACKER (II)  (2 aug. 1945 - 9 jan. 1946)  (Soc.-Lib.-Com.-U.D.B.)

E.M. + Kolenm.: A. VAN ACKER (S)

Buit. Z: P.H. SPAAK (S)

Bin. Z.: A. VAN GLABBEKE (L)

Op. Ond.: A. BUISSERET (L)

Justitie: M. GR…GOIRE (U.D.B.)

FinanciŽn: F. DE VOGHEL (Techn.)

Landb.: R. LEF»BVRE (L)

Op. Wer.: H. VOS (S)

Arb., Soc. Voorz.: L. TROCLET (S)

Econ. Z.: A. DE SMAELE (Techn.)

Verkeersw.: E. RONGVAUX (S)

Landsv.: L. MUNDELEER (L)

KoloniŽn: R. GODDING (L)

Op. Gez.: A. MARTEAUX (Com.)

Ravit.: E. LALMAND (Com.)

O. Slacht.: A. van den BRANDEN de REETH (Techn.)

O. Schade: J. BASIJN (U.D.B.)

Invoer: P. KRONACKER (L)

 

U.D.B. = Union Dťmocratique Belge, een travaillistische partij, die voor het eerst en laatst in een regering werd opgenomen en nadien verdween.

 

Ministerie P.H. SPAAK (I)  (13 maart 1946 - 19 maart 1946)  (Socialistisch)

E.M. + B.Z.: P.H. SPAAK (S)

Bin. Z.: J. MERLOT (S)

Op. Ond.: L. COLLARD (S)

Justitie: H. ROLIN (S)

FinanciŽn: F. DE VOGHEL (Techn.)

Landb.: A. WAUTERS (S)

Op. Wer.: H. VOS (S)

Arb., Soc. Voorz.: A. VAN ACKER (S)

Econ. Z.: L. TROCLET (S)

Verkeersw.: E. RONGVAUX (S)

Landsv.: R. de FRAITEUR (Techn.)

KoloniŽn: L. CRAEYBECKX (S)

Op. Gez.: J. VAN BENEDEN (Techn.)

Ravit.: G. MOENS de FERNIG (Techn.)

O. Slacht. + O. Schade: P. VERMEYLEN (S)

Buitenlandse Handel: A. DE SMAELE (Techn.)

 

Ministerie A. VAN ACKER (III)  (31 maart 1946 - 10 juli 1946)  (Soc.-Lib.-Com.)

E.M. + Kolenm.: A. VAN ACKER (S)

Buit. Z. + Buit. H.: P.H. SPAAK (S)

Bin. Z.: A. BUISSERET (L)

Op. Ond.: H. VOS (S)

Justitie: A. VAN GLABBEKE (L)

FinanciŽn: F. DE VOGHEL (Techn.)

Landb.: R. LEF»BVRE (L)

Op. Wer.: J. BORREMANS (Com.)

Arb., Soc. Voorz.: L. TROCLET (S)

Econ. Z.: A. DEV»ZE (L)

Verkeersw.: E. RONGVAUX (S)

Landsv.: R. de FRAITEUR (Techn.)

KoloniŽn: R. GODDING (L)

Op. Gez.: A. MARTEAUX (Com.)

Begroting: J. MERLOT (S)

Ravit.: E. LALMAND (Com.)

Wederopbouw: J. TERFVE (Com.)

Nationale Wederuitrusting: A. DE SMAELE (Techn.)

Invoer: P. KRONACKER (L)

 

Ministerie C. HUYSMANS  (3 aug. 1946 - 12 maart 1947)  (Soc.-Lib.-Com.)

E.M.-Z. Pf.: C. HUYSMANS (S)

Buit. Z. + Buit. H.: P.H. SPAAK (S)

Bin. Z.: A. BUISSERET (L)

Op. Ond.: H. VOS (S)

Justitie: A. LILAR (L)

FinanciŽn: J. VAUTHIER (Techn.)

Landb.: R. LEF»BVRE (L)

Op. Wer.: J. BORREMANS (Com.)

Arb., Soc. Voorz.: L. TROCLET (S)

Econ. Z.: H. LIEBAERT (L)

Verkeersw.: E. RONGVAUX (S)

Landsv.: R. de FRAITEUR (Techn.)

KoloniŽn: R. GODDING (L)

Op. Gez. + Gezin: A. MARTEAUX (Com.)

Begrot.: J. MERLOT (S)

Ravit.: E. LALMAND (Com.)

Wederopb.: J. TERFVE (Com.)

Nat. Wederuitr.: P. DE GROOTE (S)

Invoer: P. KRONACKER (L)

 

Ministerie P.H. SPAAK (II)  (20 maart 1947 - 27 juni 1949)  (Soc.-C.V.P.)

E.M. + Buit. Z.: P.H. SPAAK (S)

Bin. Z.: P. VERMEYLEN (S)

Op. Ond.: C. HUYSMANS (S)

Justitie: P. STRUYE (C.V.P.); sedert 27 nov. 1948: H. MOREAU de MELEN (C.V.P.)

FinanciŽn: G. EYSKENS (C.V.P.)

Landb.: M. ORBAN (C.V.P.)

Op. Wer.: O. BEHOGNE (C.V.P.)

Arb., Soc. Voorz.: L. TROCLET (S)

Econ. Z. + Midd.: J. DUVIEUSART (C.V.P.)

Verkeersw.: A. VAN ACKER (S)

Landsv.: R. de FRAITEUR (Techn.)

KoloniŽn: P. WIGNY (C.V.P.)

Op. Gez.: A. VERBIST (C.V.P.); sedert 27 nov. 1948: F.X. van der STRATEN-WAILLET (C.V.P.)

Begrot.: J. MERLOT (S)

Ravit. + Invoer: G. MOENS de FERNIG (Techn.)

Wederopb.: R. DE MAN (C.V.P.)

Econ. CoŲrd. + Nat. Wederuitr.: G. DE GROOTE (S)

Brandstof en Energie: A. DELATTRE (S)

Buitenlandse Handel: F.X. van der STRATEN-WAILLET (C.V.P.); sedert 27 nov. 1948: G. MOENS de FERNIG (Techn.)

 

Ministerie G. EYSKENS (I)  (11 aug. 1949 - 6 juni 1950)  (C.V.P.-Lib.)

E.M.-Z. Pf.: G. EYSKENS (C.V.P.)

Buit. Z. + Buit. H.: P. van ZEELAND (C.V.P.)

Bin. Z.: A. de VLEESCHAUWER (C.V.P.)

Op. Ond.: L. MUNDELEER (L)

Justitie: A. LILAR (L)

FinanciŽn: H. LIEBAERT (L)

Landb.: M. ORBAN (C.V.P.)

Op. Wer.: A. BUISSERET (L)

Arb., Soc. Voorz.: O. BEHOGNE (C.V.P.)

Econ. Z. + Midd.: J. DUVIEUSART (C.V.P.)

Verkeersw.: P.W. SEGERS (C.V.P.)

Landsv.: A. DEV»ZE (L)

KoloniŽn: P. WIGNY (C.V.P.)

Op. Gez.: A. VAN GLABBEKE (L)

Wederopb.: J. REY (L)

Econ. CoŲrd. + Nat. Wederuitr.: H. CARTON de WIART (C.V.P.)

Z. Pf.: O. DIERCKX (L)

 

Ministerie J. DUVIEUSART  (8 juni 1950 - 11 aug. 1950)  (homogeen C.V.P.)

E.M.-Z. Pf.: J. DUVIEUSART (C.V.P.)

Buit. Z. + Buit. H.: P. van ZEELAND (K)

Bin. Z.: A. de VLEESCHAUWER (C.V.P.)

Op. Ond.: P. HARMEL (C.V.P.)

Justitie: H. CARTON de WIART (C.V.P.)

FinanciŽn: J. van HOUTTE (C.V.P.)

Landb.: M. ORBAN (C.V.P.)

Op. Wer.: A. COPP… (C.V.P.)

Arb., Soc. Voorz.: O. BEHOGNE (C.V.P.)

Econ. Z. + Midd.: G. EYSKENS (C.V.P.)

Verkeersw.: P.W. SEGERS (C.V.P.)

Landsv.: H. MOREAU de MELEN (C.V.P.)

KoloniŽn: P. WIGNY (C.V.P.)

Volksg. en Gezin: A. DE TAEYE (C.V.P.)

Wederopb.: A. DEQUAE (C.V.P.)

 

Ministerie J. PHOLIEN  (16 aug. 1950 - 9 jan. 1952)  (Homogeen C.V.P.)

E.M.-Z. Pf.: J. PHOLIEN (C.V.P.)

Buit. Z.: P. van ZEELAND (C.V.P.)

Buit. H.: J. MEURICE (C.V.P.)

Bin. Z.: M. BRASSEUR (C.V.P.)

Op. Ond.: P. HARMEL (C.V.P.)

Justitie: L. MOYERSOEN (C.V.P.)

FinanciŽn: J. van HOUTTE (C.V.P.)

Landb.: C. H…GER (C.V.P.)

Op. Wer.: O. BEHOGNE (C.V.P.)

Arb., Soc. Voorz.: G. VAN DEN DAELE (C.V.P.)

Econ. Z. + Midd.: A. COPP… (C.V.P.)

Verkeersw.: P.W. SEGERS (C.V.P.)

Volksgez. en Gezin: A. DE TAEYE (C.V.P.)

Landsv.: Kolonel S.B.H. de GREEF

KoloniŽn: A. DEQUAE (C.V.P.)

Wederopb.: A. DE BOODT (C.V.P.)

 

Voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers.

23 juni 1936 - 21 april 1939: C. HUYSMANS (S)

21 april 1939 - 27 juli 1954: F. VAN CAUWELAERT (K)

 

Voorzitter van de Senaat.

13 nov. 1934 - 1 april 1936: Graaf LIPPENS (L)

1 juli 1936 - 1 maart 1939: Baron R. MOYERSOEN (K)

26 april 1939 - 11 nov. 1947: R. GILLON 

11 nov. 1947 - 6 nov. 1949: H. ROLLIN

8 nov. 1949 - 28 april 1950: R. GILLON

28 april 1950 - 24 juni 1958: F. VAN CAUWELAERT (K)

 

 

 

 

Terug